Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Wtorek, 25 czerwca 2024
Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
słonecznie
18°C

Podczas sesji Rady Miejskiej świętowano 30-lecie samorządu terytorialnego

Ocena 0/5

28 maja odbyła się XXI sesja Rady Miejskiej w Kcyni. Podczas sesji, poza stałymi punktami obrad, zaakcentowano również jubileusz 30-lecia samorządu terytorialnego. Trwająca pandemia pokrzyżowała plany związane z organizacją uroczystej sesji, która zgodnie z planami miała się odbyć 3 czerwca.

Sesję poprzedziła Msza św. w intencji samorządowców i samorządu, którą w kościele pw. WNMP odprawił ks. kan. Michał Kostecki. Podczas sesji okolicznościowe wystąpienie z okazji jubileuszu wygłosił Przewodniczący Jan Kurant, który m.in. podziękował wszysktim samorządowcom. Szanowni Państwo! Koleżanki i Koledzy Radni wszystkich kadencji i wszystkich szczebli samorządu, Panowie Burmistrzowie byli i obecnej kadencji, Panie  i Panowie Sołtysi, Przewodniczący rad osiedli oraz pracownicy samorządowi. W tym doniosłym dniu 30-lecia samorządu terytorialnego przyjmijcie serdeczne słowa podziękowania za pracę na rzecz naszej lokalnej społeczności, za trud i wysiłek,  za zaangażowanie w rozwój naszego regionu kujawsko-pomorskiego, naszego miasta i gminy.  Życzę Państwu dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, rodzinnym oraz pracy zawodowej i  społecznej, którą z woli mieszkańców sprawujecie. Niech  nasza wspólna praca  w harmonijnym współdziałaniu  ze wszystkimi  organami państwa, województwa, powiatu i gminy  służy  krok po kroku,  z dnia na dzień, z roku na rok dalszemu rozwojowi naszego miasta i gminy,  naszym mieszkańcom  i nam samym.  Patrzmy zawsze w przyszłość  z optymizmem,  wiarą i nadzieją, że wspólnie  pokonamy wszelkie trudności,  pozostawimy po sobie trwały i wymierny ślad  w rozwoju naszego miasta i gminy - podkreślił Przewodniczący Rady Miejskiej.                                                                                                                                                                                          

Następnie głos zabrał Burmistrz Kcyni Marek Szaruga. 27 maja 1990 r. weszła w życie uchwalona 8 marca 1990 r. ustawa o samorządzie terytorialnym. Idea samorządności jest immamentną cechą współczesnych państw demokratycznych. Porządek prawny takich państw przewiduje możliwość aktywności społeczeństw poprzez działalność samorządową. Lokalne wspólnoty w naszych Małych Ojczyznach, sprawiają, iż każdy z nas mieszkańców  jest żywotnie zainteresowany ich rozwojem.  Ten rozwój jest szczególnie istotny w sferze bezpieczeństwa, zdrowia i edukacji. Właśnie te zadania, będące tak czułym elementem zainteresowania mieszkańców, wykonuje wraz z nimi na ich rzecz i dla ich dobra samorząd gminny. To rozwój prawdziwej samorządności w Polsce  był jednym z istotnych warunków umożliwiającym wejście w roku 2004 r. naszego kraju do Unii Europejskiej. Od tej daty otworzyły się nowe możliwości rozwojowe i inwestycyjne w ramach funduszy unijnych dla samorządów w Polsce. Również i nasza gmina, jej mieszkańcy, korzystają z tych możliwości czego przykładem jest m.in. budowa dróg lokalnych, chodników, placów zabaw, świetlic, kanalizacji, ronda, oświetlenia, miejsc rekreacji, organizacja wydarzeń kulturalnych czy wzbogacanie bazy edukacyjnej. Nie sposób wymienić wszystkich ważnych osiągnięć, które miały miejsce w minionym 30-leciu.   To efekt pracy wielu pokoleń, wielu rad miejskich, burmistrzów,  samorządowców, sołtysów, przewodniczących rad osiedli, a także organizacji, stowarzyszeń i wielu innych struktur - podkreślił Burmistrz Kcyni Marek Szaruga.   

Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych samorządówców. Przedstawiono również prezentację multimedialną prezentującą składy poszczególnych rad ( w załączeniu do artykułu poniżej).  To namiastka uroczystości, która zgodnie z planami odbyć się miała w naszej gminie 3 czerwca.

W dalszej części realizowano już pozostałe punkty sesji. Radnym aktualnej kadencji wręczono okolicznościowy gadżet - filiżankę, która trafi z czasem do wszystkich radnych i  burmistrzów z 30-lecia funkcjonowania samorządu.

 

 

 

Pliki do pobrania:

Prezentacja
Format: pdf, 2.16 MB
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Zamknij popupPrzykładowy popup