IX Noc Muzeów za nami!
W sobotę, 30 maja na dworcu PKP w Kcyni już po raz dziewiąty Towarzystwo Historyczne z Kcyni przygotowało wydarzenie pn. Noc Muzeów, w którym wzięło ponad 70 rekonstruktorów. Impreza dofinansowana została m.in. ze środków budżetu Gminy Kcynia i Powiatu Nakielskiego w ramach konkursów ofert dla NGO i odbywała się pod patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.
Noc Muzeów poprzedziły warsztaty historyczne „Znikające zawody”, pokazy rzemiosła i codzienności dwudziestolecia międzywojennego. Była okazja do spotkania z rekonstruktorami, zwiedzenia ekspozycji historycznych i militarnych atrakcji eksponowanych przy budynku dworca PKP. O godz. 18:00 rozpoczęła się inscenizacja historyczna „Breda” - widowisko inspirowane walkami 1 Dywizja Pancerna generała Stanisław Maczek o wyzwolenie Breda. Na uczestników czekały: pojazdy wojskowe, efekty pirotechniczne, rekonstruktorzy z całego regionu, widowisko historyczne z narracją i oprawą dźwiękową.
W wydarzeniu wziął udział m.in. Adam Kontowicz Zastępca Burmistrza Kcyni, który pod adresem organizatorów skierował słowa uznania. "Dzięki Państwa zaangażowaniu, pasji oraz skuteczności w działaniu uczestnicy mogą przeżywać wyjątkowe spotkanie z historią. Przygotowanie wydarzenia i inscenizacji oraz aranżacja wystaw wymagała z pewnością wiele pracy i wysiłku. Możecie być z siebie dumni, bowiem ta niezwykła atmosfera spotkania pozwala nie tylko poszerzyć wiedzę historyczną, ale również zintegrować lokalną społeczność" - podkreślił. Z ramienia Powiatu Nakielskiego w imprezie uczestniczyła radna Anna Duda-Nowicka.
Polecamy galerię zdjęć z wydarzenia na https://www.facebook.com/Kcyniapl/
.png)



- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!