Gmina Kcynia

Uczczono pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej

Ocena 0/5

10 kwietnia mija 14 lat od tragicznej katastrofy pod Smoleńskiem. O godz. 8.41 polskiego czasu rozbił się rządowy samolot. Zginął prezydent Lech Kaczyński, jego żona Maria i prezydencka delegacja, w tym wielu przedstawicieli polskich elit politycznych, wojskowych i kościelnych oraz środowisk pielęgnujących pamięć o zbrodni katyńskiej. Wśród 96 ofiar tejże katastrofy był ppor. Marek Uleryk - funkcjonariusz BOR, patron Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie.


W dniu dzisiejszym Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Piotr Hemmerling, p.f. Burmistrza Kcyni Rafał Heftowicz wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Janem Kurantem i Rafałem Woźniakiem kierownikiem Referatu Edukacji oraz radną Dorotą Czerwińską, dyrektor szkoły Lucyną Bursztynowicz złożyli na grobie śp. Marka Uleryka w Dziewierzewie wieńce, kwiaty i znicze.
W uroczystościach brała udział także rodzina oraz społeczność dziewierzewska m.in. OSP Dziewierzewo, mieszkańcy oraz przedstawiciele lokalnych organizacji.

dziewierzewo

dziewierzewo

dziewierzewo

dziewierzewo

dziewierzewo

dziewierzewo

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności