Gmina Kcynia

Zadanie na ul. Polnej zakończone

Ocena 0/5

Dokonano odbioru zadania inwestycyjnego polegającego na wykonaniu wjazdu do ul. Polnej w Kcyni. Wjazd powstał z kostki polbrukowej, a prace na zlecenie Urzędu Miejskiego realizowali pracownicy ZGKiM w Kcyni. Inwestycja jest kontynuacją rozpoczętej w 2018 r. związanej z utwardzeniem placu przy bloku na ul. Polnej, również będącym własnością gminy. 

Odcinek ten łączy ul. Polną z Podgórną i często wykorzystywany jest do zjazdu z Rynku. Remont przebiegał po istniejącym śladzie, szerokość nie uległa zmianie i jest taka sama jak poprzednio. Dodatkowo warto nadmienić, że już wkrótce montowane będą ławeczki, które zostały sfinansowane z budżetu Samorządu Osiedla Nr 1. Wszystko to stanowić będzie całość, która nie tylko będzie estetyczna wizerunkowo, ale przede wszystkim bezpieczna i i komfortowa dla mieszkańców, na czym nam szczególnie zależy - dodaje Burmistrz Kcyni Marek Szaruga.

 

Dalsze inwestycje przewidziane do realizacji to m.in. budowa ul. Cmentarnej i E. Jurczyka oraz drogi Malice-Rzemieniewice, na którą to Gmina Kcynia otrzyma, w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, 928 445 zł  (50 % kwoty o którą wnioskowano).  Wniosek opiewał na 1.856 891,15 zł.  Termin zakończenia realizacji zadania planowany jest na sierpień 2021 r.  Planowana jest także naprawa drogi w Elizewie ( uzależniona od oszczędności poprzetargowych). 

 

 


powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności