Gmina Kcynia

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego w szkole w Mycielewie

Ocena 0/5

10 października 2022 roku w Szkole Podstawowej w Mycielewie obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego połączony z otwarciem sali rewalidacyjnej „Zakątek  koloru i spokoju”. W związku z tym gościliśmy Burmistrza Miasta i Gminy Kcynia Marka Szarugę oraz Ewę Hałas, która w urzędzie zajmuje się pozyskiwaniem funduszy zewnętrznych, organizacjami pozarządowymi i promocją zdrowia. Specjalnym gościem była także psycholog Roma Ćwik.

Spotkanie otworzyła Małgorzata Kwiatkowska, która przywitała zebranych gości i przedstawiła cel tego wydarzenia.

Następnie uczennice z kl. VI Nikola Gembara, Nadia Mlicka, Anna Połczyńska, Oliwia PikulMaja Jaszak wyjaśniła zebranym, czym jest zdrowie psychiczne i jak o nie dbać.

Głos zabrała pani psycholog - Roma Ćwik, która zwróciła się do uczniów, uświadamiając im, jak ważne jest mówienie o swoich lękach, obawach i złym nastroju. Burmistrz Marek Szaruga w swojej wypowiedzi podkreślił znaczenie równowagi między pracą a odpoczynkiem. Katarzyna Walasiewicz – dyrektor szkoły w Mycielewie, skierowała słowa do zebranych, zachęcając ich do korzystania z dostępnych form pomocy w szkole, w tym pomocy szkolnych specjalistów m.in. psychologa, pedagoga szkolnego i pedagoga specjalnego.

Po apelu nastąpiło oficjalne otwarcie sali rewalidacyjnej „Zakątek koloru i spokoju”, której inicjatorkami były Marta BernasAgnieszka Chojnacka. Zaproszeni goście udali się do sali rewalidacyjnej celem przecięcia wstęgi. Uroczystą chwilę uczniowie oglądali, dzięki internetowej transmisji na żywo, zorganizowanej przez Wawrzyna Nowaka

Po części oficjalnej uczniowie z klasy IV wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez Ewę Hałas. Podczas pogadanki zaznaczono ważność dbania o kondycję fizyczną, która wpływa niewątpliwie na zdrowie psychiczne. Natomiast uczniowie z kl. VII i VIII uczestniczyli w warsztatach z trenerem terapii uzależnień Maciejem Berniak. Zaproszony przedstawiciel Teatru Kurtyna mówił i grał o przemocy rówieśniczej oraz prawidłowych relacji koleżeńskich. Warsztaty zostały ufundowane przez GKPiRPA w Kcyni.

Dodajmy, że rodzice i uczniowie mogli skorzystać z konsultacji zaproszonej p. psycholog. 

Pomysłodawczynią i organizatorką tego dnia była Małgorzata Kwiatkowska – pedagog szkolny.

 

Tekst: Małgorzata Kwiatkowska, Marta Bernas, foto Wawrzyn Nowak

 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności