Gmina Kcynia

Noc Muzeów za nami. Odbyła się czwarta edycja.

Ocena 0/5

Czwarta edycja Nocy Muzeów za nami. 20 maja z inicjatywy Towarzystwa Historycznego w Kcyni po raz kolejny dworzec PKP był miejscem, gdzie odbywała się Noc Muzeów. Elementem towarzyszącym wydarzeniu jest zawsze inscenizacja nawiązująca do wątku historycznego, tym razem było to odbicie więźniów przetrzymywanych na posterunku milicji. W związku z przypadającą w tym roku 70. rocznicą śmierci prof. Jana Czochralskiego zorganizowano także wystawę okolicznościową Jemu poświęcona.  Stałe wystawy dotyczyły zaś kolejnictwa, II wojny światowej i Powstania Wielkopolskiego. O wydarzeniu opowiedział prezes TH Piotr Dąbrowski

Przygotowane były także stoiska, gdzie m.in. można było przymierzyć ubrania nawiązujące do dawnych czasów. Dodatkową atrakcją było także pojawienie się  Stowarzyszenia Historyczno-Archeologicznego Bractwo oraz możliwość przejażdżki drezyną.  

Wydarzenie zostało dofinansowane środkami z budżetu Gminy Kcynia w ramach konkursów ofert dla NGO.  Partnerem wydarzenia by Urząd Miejski, a patronat nad nim sprawował Burmistrz Kcyni Marek Szaruga. 

noc1 noc10 noc11 noc12 noc13 noc14 noc15 noc16 noc17 noc18 noc2 noc3 noc4 noc5 noc6 noc7 noc8 noc9 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności