Gmina Kcynia

Nadleśnictwo Szubin zakończyło prace związane z odnowieniem lasów po nawałnicy

Ocena 0/5

Burmistrz Kcyni Marek Szaruga wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego - Anną Pawlak Kierownik Referatu Rolnictwa oraz Anitą Gryczką wziął dzisiaj udział w spotkaniu podsumowującym prace na obszarze uszkodzonym przez wichurę w roku 2017. Spotkanie zorganizowane zostało przez Nadleśnictwo Szubin i było związane z zakończeniem prac mających na celu przywrócenie lasu na powierzchniach uszkodzonych po nawałnicy.

W Nadleśnictwie w wyniku szkód po wichurze usuniętych zostało 655 500 m3 złomów, wywrotów i wiatrołomów.  Już w 2018 r. Nadleśnictwo rozpoczęło pierwsze odnowienia. Do 2022 r. udało się przywrócić las na wszysktich powierzchniach uszkodzonych po nawałnicy. Posadzone zostało razem 2 200 ha. W ciągu trzech lat Nadleśnictwo wydatkowało ponad 5 500 00 złotych na utrzymanie dróg, z czego 2 600 000 złotych na drogi samorządowe. Przez ostatnie 4 lata posadzono co roku ponad 5 milionów sadzonek. 50% posadzonych drzew to gatunki liściaste.  W trakcie nawałnicy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. w Polsce zostało powalonych i połamanych prawie 10 mln m3 drzew. Niemal 120 tys. ha uszkodzonych lasów, w tym 39,2 tys. ha do całkowitego odtworzenia.  W Nadleśnictwie Szubin ogólna powierzchnia drzewostanów uszkodzonych w różnym stopniu wyniosła ok. 10 000 ha. W tym całkowitemu zniszczeniu uległo ponad 2 000 ha. Ponad 655 500 m3 powalonych i połamanych drzew. Prawie w 80% zostało zniszczone Leśnictwo Wieszki i Nakło. 

Źródło: Nadleśnictwo Szubin 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności