Gmina Kcynia

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Ocena 0/5

Międzynarodowy Dzień Ziemi ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej  i promowanie działań na rzecz ochrony naszej planety. Jest okazją do refleksji nad wpływem działalności człowieka na środowisko naturalne i do zastanowienia się, jak możemy przyczynić się do jego ochrony.  W ramach jego obchodów organizowane są różnorodne wydarzenia edukacyjne i informacyjne oraz akcje sprzątania.  Jednym z takich wydarzeń jest coroczny konkurs ekologiczny w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie, którego tematyka powiązana jest z obchodami Dnia Ziemi.  Celem konkursu jest przede wszystkim  uwrażliwienie dzieci na problematykę związaną z ochroną środowiska naturalnego i segregacją śmieci oraz ukazanie jak w kreatywny sposób można przetworzyć wiele niepotrzebnych surowców. We wtorek, 29 kwietnia 2025 roku odbył się szkolny konkurs ekologiczny pod nazwą Jestem odpowiedzialny za ochronę środowiska, którego organizatorem była pani Jadwiga Olszak. W dniu finałowej części  konkursu w  ubiorach całej społeczności szkolnej dominował  kolor  zielony.         

Pani dyrektor Jadwiga Olszak otworzyła konkurs i czuwała nad właściwym jego przebiegiem.  Po jego otwarciu nastąpiło powitanie uczestników oraz wybranie komisji oceniającej w skład której weszły panie: Małgorzata Tracz, Marzanna Starzyńska, Ewelina Szymańczak. Przebieg konkursu uatrakcyjniany był ekologicznymi piosenkami oraz zagadkami skierowanymi do wszystkich uczniów. Klasy reprezentowane były przez trzech uczniów, wyłonionych wcześniej w eliminacjach klasowych. Każdy z uczestników miał do wykonania szereg zadań. 

ZADANIA KONKURSOWE:

1. Praca plastyczna ,, Eko-stworek’’.                                                                  
2. Piosenka ekologiczna- wykonana przez całą klasę  z podkładem muzycznym.                        
3. Szkolny strój ekologiczny zaprezentowany przed publicznością.                                  
4. Konkurencja sprawdzająca wiedzę uczniów  o ochronie środowiska
5. Konkurencje sportowe: rzut  zużytą baterią do kosza, kręgle ekologiczne.

Po ponad dwugodzinnej zabawie jury zaprezentowało wyniki konkursu: 

KLASY 0 -III                                                                                                                                                            
I miejsce- Antonina Kuberacka- klasa III                                                                                                      
II miejsce- Nadia Midzio- klasa I                                                                                                        
III miejsce- Aleksandra Guzek- klasa II                                                                                                          

Klasy IV-VIII                                                                                                                                                          
I miejsce– Zuzanna Nogowska- klasa IV                                                                                                                
II miejsce – Lena Grześkowiak- klasa VII                                                                                                          
III miejsce – Wiktor Ślipek –klasa V                                             

Atrakcyjne nagrody – sprzęt elektroniczny dla wszystkich uczestników konkursu- zostały zakupione dzięki pozyskanym przez dyrektor szkoły środkom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony  Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności