Gmina Kcynia

Laureaci konkursu ekologicznego „Segregacja to się opłaca Edycja VIII 2020/2021

Ocena 0/5

 

KOMUNIKAT

 

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Sp. z o. o. przedstawia  laureatów konkursu ekologicznego „Segregacja to się opłaca Edycja VIII 2020/2021”.

Konkurs objęty patronatem Burmistrza Kcyni, organizowany przez ZGKiM w Kcyni Sp. z o. o.  po raz ósmy.

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu gminy Kcynia.

  • W konkursie brało udział 7 placówek oświatowych tj. 7 szkół podstawowych.
    (
    w poprzedniej edycji 8 placówek- 7 szkół podstawowych oraz Zespół Szkół Technicznych w Kcyni).
    Łącznie 1 068 uczniów.
  • Łącznie wszystkie placówki zebrały 5 573 kg surowców wtórnych. W VII edycji konkursu zebrano 8 457,88 kg.

 

I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Miłośników Przyrody w Laskownicy uzyskując  
5 977,33 punktów, Dyrektor: Marzena Wessołowska, Koordynator w placówce: Anna Pachulska,

II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie uzyskując
4 445,46 punktów, Dyrektor: Jadwiga Olszak, Koordynator w placówce: Małgorzata Tracz,

III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni  uzyskując 1 745, 40 punktów, Dyrektor: Michał Poczobutt, Koordynator w placówce: Małgorzata Kubanek.

 

            Celem konkursu jest pobudzenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi uczniom jak duży wpływ wywiera człowiek na stan środowiska naturalnego. Praktyczne ćwiczenia z zakresu segregacji połączone z teorią przekazywaną na lekcjach, pozwalają na utrwalenie ekologicznych nawyków uczniów biorących udział w konkursie
oraz na popularyzację zasad segregacji odpadów wśród dzieci i młodzieży.

 

Za zdobycie trzech najwyższych wyników punktowych, szkołom przyznano nagrody finansowe:

-  za zajęcie I miejsca czek o wartości 1 500,00 zł brutto- finansowany przez Burmistrza Kcyni,

- za zajęcie II miejsca czek o wartości 1 000,00 zł brutto-finansowany przez ZGKiM w Kcyni
Sp. z o. o.,

- za zajęcie III miejsca czek o wartości 500,00 zł brutto-finansowany przez ZGKiM w Kcyni
Sp. z o. o.

 

Koordynatorzy konkursu w placówkach oświatowych oraz Dyrektorzy szkół zostali wynagrodzeni za ciężką pracę w całym  roku szkolnym przy sprawowaniu pieczy nad przebiegiem konkursu.

 

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności