Gmina Kcynia

Kcynianie powitali Kacpra na Rynku

Ocena 0/5

Kacper Gieryk z Kcyni to uczestnik Mistrzostw Świata w kolarstwie szosowym, które ostatnio odbyły się we Belgii. W jeździe indywidualnej zajął 12-te miejsce w kategorii junior. 18-latkowi z Kcyni zabrakło do brązowego medalu 39 sekund. W starcie wspólnym ukończył wyścig (jako jedyny z polskiej kadry) na 73 miejscu. To wielki sukces młodego kolarza, który z roku na rok osiaga sukcesy, konsekwentnie dąży do celu i realizuje swoją pasję.

W sobotę, 25 września dumni z niego mieszkańcy Kcyni powitali go i towarzyszącą mu Maję Wróblewską Mistrzyni Polski w kat. juniorka. Byli też dumni rodzice Kacpra, przyjaciele, znajomi, rodzina. Sukcesu pogratulował mu Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Kurant, dyrektor Szkoły Podstawowej w Mycielewie Katarzyna Walasiewicz oraz dyrektor GCKiB Ilona Kurdelska. Inicjatorem akcji powitania Kacpra był Robert Koniec.

Trzymamy za Kacpra kciuki i za jego dalsze sukcesy! 

Przypomnijmy, że Kacper jest tegorocznym stypendystą Burmistrza Kcyni. To uczeń II klasy Technikum Ekonomicznego w Kcyni w Zespole Szkół Technicznych w Kcyni, zawodnik Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego. Stypendium za wybitne osiągnięcia sportowe uzyskanie w kategorii Junior II-go V-ce Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym w jeździe parami na czas w 2020 r., uzyskane w kategorii Junior II-go V-ce Mistrzostwa Polski w jeździe indywidualnej na torze na czas w 2020 r.,  uzyskane w kategorii Junior II-go Szosowego V-ce Mistrzostwa Polski w jeździe Drużynowej na czas w 2020 r. oraz uzyskanie  Powołania Kacpra Gieryk, zawodnika Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego do kadry Polski przez Polski Związek Kolarski. W 2021 r. zostało mu przyznane stypendium Burmistrza Kcyni za wybitne osiągnięcia w sporcie uzyskane  w 2020 r.



powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności