Gmina Kcynia

Drugie złoto dla MLUKS Orlik Kcynia! Złote roczniki 2011 i 2012!

Ocena 0/5

W sobotę, na hali sportowej Zespół Szkolno-Przedszkolny w Paterku rozegrany został finał wojewódzki Kujawsko-Pomorskiej Ligi Dzieci 2012. Spotkały się 4 najlepsze zespoły w województwie w tym roczniku: AZS Włocławek (obrońca tytułu), UKS Bobry Bobrowo, UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie oraz zawodniczki MLUKS Orlik Kcynia (wicemistrzynie z poprzedniego sezonu).

Dla klubu z Kcyni był to drugi finał w tygodniu - we wtorek 23 kwietnia, rocznik 2011 zdobył złoty medal. Rocznik 2012 celował równie wysoko.

W półfinałach zanotowano następujące wyniki:
- MLUKS Orlik DAXMEDIA Kcynia- UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie 13-3
- AZS Włocławek - UKS Bobry Bobrowo 20-9
W meczu o 3 miejsce UKS Bobry Bobrowo wygrał z UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie 17-9.
W finale czekała powtórka z sezonu 2022/2023. Szczypiornistki z Kcyni rozegrały bardzo dobre spotkanie. Od początku uzyskały przewagę, wygrywając 9-6. 
Wręczenia pucharów i medali dokonał p. Rafał Woźniak - kierownik Referatu Edukacji, Promocji, Sportu i Kultury Urzędu Miejskiego w Kcyni.
MLUKS Orlik Kcynia składa podziękowania p. Alinie Sławkowskiej dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku za możliwość rozegrania finału.

Rozgrywki finansowane są ze środków budżetowych gminy Kcynia na 2024 rok w ramach konkursu ofert nr 1/2024 SPORT zadanie pn. "Rozwój sportu na terenie gminy Kcynia 2024 - piłka ręczna i tenis stołowy". 

rocznik 2012 ze złotymi medalami ligi rocznik 2012 ze złotymi medalami ligi rocznik 2012 ze złotymi medalami ligi

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności