Gmina Kcynia

Byli w skansenie, teraz pograli w bilard

Ocena 0/5

KGW Młode Łanki realizuje aktualnie dwa projekty. Pierwszy pn. "Smakować region – cykl warsztatów kulinarno-artystycznych oraz organizacja wyjazdu dla mieszkańców sołectwa Łankowice i Wolwark" dofinansowany ze środków Powiatu Nakielskiego, w ramach którego w niedzielę, 27 czerwca zorganizowali wyjazd do skansenu w Osieku do Muzeum Kultury Ludowej. Wspólny wyjazd zorganizowany był przez KGW Młode Łanki dla mieszkańców sołectw Łankowice w gm. Kcynia i Wolwark w gm. Szubin. Uczestnicy wzięli udział w festynie etnograficznym, podczas którego mogli m.in. wysłuchać ciekawych prelekcji, podejrzeć dawne zawody, zobaczyć jak kiedyś mieszkano, dowiedzieć się jak otrzymywano np. mąkę, spróbować lokalnych wyrobów i wziąć udział w warsztatach.

Nazwa drugiego projektu brzmi : "Nauka gry w bilard jako forma zajęć rekreacyjnych dla mieszkańców sołectwa Łankowice" i dofinansowany jest ze środków Powiatu Nakielskiego. W poniedziałek,  28 czerwca odbyło się szkolenie z zasad gry w bilard, które przeprowadziła Weronika Derezińska z UKS Łabiszynianka Łabiszyn Mistrzyni Polski z 2018 r. w swojej kategorii. Wcześniej z pozyskanych środków zakupiono sprzęt m.in. nowe bile, kije, trójkąt, środki czyszczące. Stary stół bilardowy, dzięki uprzejmości panów ze OSP Łankowice, został na nowo ustawiony, a pomieszczenie remizy udostępnione dla młodzieży na szkolenie. Mamy nadzieję, że to początek nowej przygody.

Anna Duda-Nowicka KGW Młode Łanki

 

 

 

 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności