Gmina Kcynia

Burmistrz Mateusz Stachowiak uczestniczył w Konwencie Burmistrzów

Ocena 0/5

9 września w Koronowie odbył się Konwent Burmistrzów, w którym uczestniczył Burmistrz Kcyni Mateusz Stachowiak. Podczas konwentu, poproszony przez Radę Konwentu Burmistrzów, Burmistrz Kcyni zreferował sytuację oświatową w samorządach podając przykład Kcyni, gdzie ta reorganizacja została skutecznie przeprowadzona. W Konwencie uczestniczył także Wojewoda Michał Sztybel ogłaszając drugi nabór wniosków dla samorządów na działania związane z #OLiOC. Ok. 240 mln zł trafi rocznie dla województwa kujawsko-pomorskiego. Środki, które po raz pierwszy w historii zostaną przekazane na ochronę ludności i obronę cywilną, mają wspomóc lokalne społeczności w całym województwie. W Konwencie uczestniczyła także Grażyna Dziedzic Kujawsko-Pomorska Kurator Oświaty. 

Podczas spotkania poruszono również tematy związane z:
- sprawami oświatowymi,
- realizacją rządowego programu budowy dróg lokalnych. 

Burmistrz Mateusz Stachowiak udzielił także wywiadu dla TVP Bydgoszcz.

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności