Gmina Kcynia

AKATYST WYŚPIEWAŁ SREBRNY DYPLOM

Ocena 0/5

11 czerwca 2022 roku chór Akatyst działający przy parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kcyni, pod dyrekcją Agnieszki Maciejewskiej wziął udział w V Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Sakralnej „Nadzieja w Chórze”. Tykocin – miejscowość, w której odbywał się konkurs, położony jest w samym sercu Podlasia, znany, jako perła polskiego baroku.

Do przesłuchań konkursowych zakwalifikowało się dwadzieścia chórów z całej Polski. Jury oceniając konkursowe prezentacje brało pod uwagę: dobór repertuaru, dykcję, artykulację, intonację oraz ogólne wrażenia artystyczne. Akatyst otrzymał 88 na 100 możliwych punktów i tym samym wyśpiewał SREBRNY DYPLOM.

„Niepowtarzalne piękno muzyki sakralnej rozbrzmiewającej we wnętrzu Kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej oraz bogata historia Tykocina na długo pozostaną w naszej pamięci”.

Projekt finansowany ze środków Gminy Kcynia w ramach KONKURSU OFERT NR 2/2022 „KULTURA I DZIEDZICTWO NARODOWE”. Projekt Parafii Rzymskokatolickiej p. w. WNMP w Kcyni pn. „Warsztaty oraz wyjazd chóru Akatyst na konkurs chóralny”.

Materiał: Chór Akatyst

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności