Gmina Kcynia

Uczczono pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej

Ocena 0/5

Dziś mija 15 lat od tragicznej katastrofy pod Smoleńskiem. O godz. 8.41 polskiego czasu rozbił się rządowy samolot. Zginął prezydent Lech Kaczyński, jego żona Maria i prezydencka delegacja, w tym wielu przedstawicieli polskich elit politycznych, wojskowych i kościelnych oraz środowisk pielęgnujących pamięć o zbrodni katyńskiej. Wśród 96 ofiar tejże katastrofy był ppor. Marek Uleryk - funkcjonariusz BOR, patron Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie.

W dniu dzisiejszym przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, w tym Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Piotr Hemmerling i Zastępca Burmistrza Adam Kontowicz złożyli na grobie śp. Marka Uleryka w Dziewierzewie wieńce, kwiaty   i znicze. W uroczystościach uczestniczyli także radni powiatowi i gminni, rodzina śp. Marka Uleryka, społeczność Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie , KSRG OSP Dziewierzewo, przedstawiciele sołectwa oraz mieszkańcy i przedstawiciele lokalnych organizacji, w tym Ochotnicza Straż Pożarna Jednostka Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności